پروژه ,پایان نامه , تحقیق , کارآموزی و .....

پروژه و پایان نامه , کار تحقیقی پاورپوینت و مقالات دانشجویی

اطلاعیه فروشگاه

کلیه محصولات فروشگاه تست شده اند .در صورت هرگونه مشکل می توانید با اینجانب تماس حاصل فرمائید.ضمناً در صورت نارضایتی کل مبلغ پرداختی قابل بازگشت می باشد.در صورت هرگونه سوال می توانید با ما تماس بگیرید. تلفن تماس : 09178424832 مجید انصاری

روش تحقیق رشته ادبیات با عنوان\" بررسی ترجمه آثار کودک و نوجوان در ایران \"

روش تحقیق  رشته ادبیات  با عنوان" بررسی ترجمه آثار کودک و نوجوان در ایران "  به صورت فایل ورد(20صفحه) و قابل ویرایش می باشد.

بصورت کامل و همراه چکیده و بقیه مطالب می باشد.

 

جهت استفاده دانشجویان عزیز رشته ادبیات

 

چکیده :

هدف از پژوهش حاضر بررسی ترجمه آثار کودک و نوجوان در ایران می باشد. ترجمه به عنوان پديده اي است كه بر پايه آن حاصل دانش و انديشه ،‌تلاش و تجربه و دست يافته هاي قوي (بازبان خاص) به قومي ديگر با زبان ديگر منتقل مي شود و يكي از راههاي ايجاد شناخت و ارتباط ميان كودكان جهان است ،‌ترجمه كتابهاي مناسب و باارزش ملل مختلف موجب مي شود تا از اين طريق كودكان با فرهنگ يكديگر آشنا شده و با مطالعه تاريخ ،‌آداب و رسوم و نحوه زندگي ، مسائل و مشكلات و مبارزات و تلاشهاي ملتها ،‌خود را بهتر بشناسند.

ترجمه كتاب كودكان  در ايران به طور شاخص از سالهاي بعد از 1300ه.ش(دوره ی مشروطه)  قابل پيگيري است و از اين سال به بعد آثار خواندني كودك و نوجوان افزايش يافت و نهضت ترجمه  تا به امروز ادامه دارد. نخستین نمایشنامه ای که در این دوران از فرانسه به فارسی ترجمه شد، نمایشنامه «مردم گریز» اثر مولیر است. بررسی آماری کتاب های کودکان ترجمه شده در این دوره نشان می دهد که بیشترین شمار ترجمه ها از ادبیات فرانسه، انگلستان و امریکا بوده اند.

روش تحقیق حاضر به روش توصیفی - - تحلیلی و با استفاده از  ابزار کتابخانه ای می باشد که به بررسی و تحلیل سیر ترجمه آقار کودک و نوجوان در ایران می پردازد.

نتیجه گیری حاکی از آن است که آشنایی با آثار فرهنگی، هنری، علمی، اجتماعی و سایر دستاوردهای ملل دیگر، یکی از نیازهای اساسی جامعه محسوب می شود که ترجمه عامل انتقال آنهاست و علاوه بر ایجاد تعامل بین ملتها، این ویژگی کاربردی را دارد که جامعه را از «تک ذهنی بودن» و اتکای صرف به توانمندیهای یک سویه و بومی بازدارد و آن را با یک روند «چند ذهنی» پر شتاب، از گرفتار شدن و فرو رفتن در ورطه های عارض شده نجات بدهد.

کلید واژگان : ترجمه ، کودک و نوجوان ، زبان ، فرهنگ ، مشروطه ، کتابپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,450 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
kodak-va-nojavan_1734674_7540.zip106.6k